Chórzyści czytają Słowo Boże

Źródło: Radio Jasna Góra

Chórzyści czytają Słowo Boże

Nad Słowem Bożym pochylają się w Sanktuarium także członkowie Młodzieżowego Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej Schola Cantorum Misericordis Christi, pod dyrekcją Piotra Karwowskiego:

Członkowie chóru, który w grudniu 1996 r. założył dr Piotr Karwowski to osoby w wieku od 7 do 25 lat. Ich główną misją na co dzień jest ubogacanie śpiewem Liturgii Mszy Świętej w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej. Dziś u stóp Matki Bożej pragną ubogacić siebie i znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania egzystencjalne:

Jak powiedział o. Nikodem Kilnar, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych, Młodzieżowy Chór Schola Cantorum Misericordis Christi jest jednym z niewielu w Polsce, gdzie tak dużą wagę przywiązuje się do dbania o formację duchową śpiewaków:

Chór koncertował w wielu miastach Polski, śpiewał podczas uroczystej Mszy świętej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II 10 czerwca 1999 r. w Siedlcach. Od czerwca 2000 r. należy do Polskiej i Międzynarodowej Federacji Chórów “Pueri Cantores”.

W swoim dorobku ma nagranie siedmiu płyt oraz cykl audycji radiowych zatytułowanych “Szkoła śpiewu liturgicznego”.

Zostaw komentarz