Mamy już 20 lat!

20-lecie istnienia chóru

Mamy już 20 lat!

Za nami bogate w przeżycia i emocje uroczystości, które upamiętniły 20 rok istnienia naszego chóru.

Główne uroczystości jubileuszowe odbyły się w dniach 6 i 7 stycznia br. Swoje świętowanie. Chór rozpoczął je w Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2017 roku, wykonując w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej koncert kolęd. Podczas koncertu polską poezję bożonarodzeniową recytował znany, wybitny aktor Jerzy Zelnik, zaprzyjaźniony z bialskim chórem oraz jego dyrygentem.


Następnego dnia o godz. 15.00 w Sanktuarium została odprawiona Msza święta w intencji Chóru, którą sprawowali Biskupi: Ordynariusz Diecezji Siedleckiej – Kazimierz Gurda, Ordynariusz Diecezji Radomskiej – Henryk Tomasik wraz z kilkunastoma kapłanami przybyłymi na tą uroczystość m.in. z Warszawy, Krakowa, Tarnowa i Gliwic.


Po Mszy świętej w Auli Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej odbyła się Uroczysta Gala Jubileuszowa, w której udział wzięli zaproszeni goście: duchowni, siostry zakonne, przedstawiciele władz lokalnych, muzycy kościelni, osoby zaprzyjaźnione z Chórem, dawni i obecni chórzyści oraz ich rodziny. Prowadzone przez dyrygenta Piotra Karwowskiego spotkanie było okazją do wyrażenia wdzięczności osobom, które przez okres 20-lat wspierały działalność Chóru w sferze duchowej i materialnej. Wyróżnieni goście otrzymali specjalnie przygotowany na tę okazję album, płytę jubileuszową oraz medal.


Wiele życzliwych słów, gratulacji oraz podziękowań z okazji Jubileuszu popłynęło na ręce dyrygenta Chóru od przybyłych gości, m.in. od ks. Roberta Tyrały – Prezydenta Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores, ks. Andrzeja Zająca – honorowego Prezydenta Polskiej Federacji PC, Pani Ewy Błasik z Warszawy – wdowy po ś.p. Generale Andrzeju Błasiku i Anny Biedak z Poznania – córki ś.p. prof. Stefana Stuligrosza. Wystąpienia zaproszonych gości przeplatane były wspólnym śpiewem kolęd, grą na instrumentach oraz recytacją poezji.


Uroczystości zakończyły się w Dworku „Jolanta” w Czosnówce, gdzie obecni i dawni chórzyści bawili się wspólnie, i świętowali okrągły jubileusz chóru podczas zorganizowanego specjalnie dla nich “Balu Chórzysty”.

Zostaw komentarz