Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej - Zakopane 2013

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej – Zakopane 2013

W dniach 1-7 lipca nasz chór wziął udział w trzech festiwalach muzycznych odbywających się na południu Polski. Pierwszy odbył się 1 lipca w Kościele pw. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Był to koncert otwierający Festiwal Letnich Koncertów Organowych, który wykonaliśmy wraz z Witoldem Zalewskim – Pierwszym Organistą w Królewskiej Katedrze na Wawelu. Od koncertu naszego chóru oraz pana Witolda Zalewskiego rozpoczął się też X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w kościele pw. Św. Teresy w Rabce.

zakopane1

 

Ostatni z naszych koncertów odbył się 5 lipca w Kościele pw. Najświętszej Rodziny na Krupówkach w Zakopanem w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, gdzie oprócz naszego chóru wystąpili organiści o międzynarodowej sławie, m.in. Marco Lischt z Niemiec, Allesandro Bianchi z Włoch i Katerina Chrobokova z Czech. Występ w tym najstarszym i najbardziej znanym zakopiańskim kościele, wypełnionym po brzegi, stanowił dla nas wszystkich wspaniałe przeżycie.

Pointę dla ciężkiej pracy, którą nasz chór włożył w przygotowanie do tych niezapomnianych koncertów, stanowił czas odpoczynku, który spożytkowaliśmy aktywnie – na poznanie Tatr. Udaliśmy się na dwie wycieczki: do Doliny Chochołowskiej oraz na Kasprowy Wierch i w obu tych miejscach – jak na chór przystało – na tle przepięknego tatrzańskiego krajobrazu zaaranżowaliśmy krótkie spontaniczne koncerty.

Zostaw komentarz