Nasze koncerty na Śląsku

Nasze koncerty na Śląsku

14 listopada 2015 r. koncertowaliśmy w Katedrze pw. św. Piotra i Pawła w Gliwicach, gdzie z wielką serdecznością podjął nas ks. Adam Kozak, odpowiedzialny za muzykę w diecezji gliwickiej i nasz serdeczny przyjaciel, wybitny organista pan Bogdan Stępień.
 
15 listopada 2015 r. spotkał nas wielki zaszczyt śpiewania w jednej z najlepszych sal koncertowych w Europie-sali Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Koncert wpisał się w obchody 80-lecia NOSPR-u, a także wieńczył II Kongres Muzyki Liturgicznej Archidiecezji Katowickiej oraz promował polską Federację Pueri Cantores. W koncercie wystąpiły cztery chóry: z Tarnowa, Warszawy, Zabrza i nasz.
 
scmc_nospr_edited
 
Cudowna akustyka, piękny wystrój wnętrza i wspaniałe brzmienie naszego chóru pozostawiło niezatarty ślad w naszej pamięci. Występ nasz spotkał się z wielkim uznaniem licznych słuchaczy (koncert słuchało 1549 osób-dane NOSPR-u), odbieraliśmy gratulacje od wielu znakomitych gości m.in. Arcybiskupa Katowickiego, Prezydenta Światowej Federacji Pueri Cantores i licznych muzyków.
 
Wspaniale zagrali nasi instrumentaliści Piotr Arseniuk na organach i Paweł Zadrożniak na trąbce. Wróciliśmy szczęśliwi, że mogliśmy koncertować w tak cudownym miejscu.

2 Odpowiedzi

 1. ks. Adam Kozak

  Czcigodny Dyrygencie, drodzy Chórzyści! Z całego serca gratuluję Wam wspaniałej rocznicy 20-lecia działalności Waszego Chóru, w której mogłem wziąć udział sprawując Mszę Świętą w Waszej intencji i uczestnicząc w podniosłej Gali. Tysiące godzin prób zaowocowały wieloma setkami liturgii, którym dodawaliście blasku poprzez swój śpiew, a także licznymi, niezwykle pięknymi koncertami, między innymi tym – w Gliwicach. Muzyka, którą wykonujecie jest nie tylko sztuką z “najwyższej półki”, ale pełni także rolę ewangelizacyjną, otwierając serca słuchaczy na doświadczenie spotkania z Bogiem, który jest samym Pięknem. Niech Wasz śpiew oraz świadectwo żywej wiary, które porusza nasze serca, nadal uchyla drzwi do nieba licznym słuchaczom w kraju i zagranicy. Życzę Wam obfitości Bożej łaski, wielu sukcesów oraz kolejnych pięknych jubileuszy oraz rocznic.
  Pozdrawiam serdecznie z Gliwic
  ks. Adam Kozak, referent diecezji gliwickiej ds. muzyki kościelnej

 2. ks. Adam Kozak

  Kochani, dziękuję Wam za wspaniały występ w Katedrze Gliwickiej, którym ubogaciliście diecezjalne obchody ku czci św. Cecylii. Wasz cudowny śpiew oraz świadectwo wiary pozostają głęboko w naszych sercach i wdzięcznej pamięci. Mam nadzieję na dalszą, piękną współpracę.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę nieustannej opieki św. Cecylii oraz wielu łask i Bożego błogosławieństwa z okazji zbliżającego się święta muzyki kościelnej.
  ks. Adam Kozak, Gliwice

Zostaw komentarz