Akompaniatorzy

Paweł Czyżewski ur. 1981 r. w Białej Podlaskiej. Był uczniem p. Haliny Szpilewicz. Ukończył  Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie i jest absolwentem Wydziału Artystycznego w klasie fortepianu i organów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2006). Od 2001 r. akompaniator Młodzieżowego Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej SCHOLA CANTORUM MISERICORDIS CHRISTI. W 2003 założył grupę poetycką “Skafander”. Wydał sześć autorskich tomików poezji.

Piotr Arseniuk – urodził się w 1997 roku w Białej Podlaskiej. Edukację muzyczną rozpoczął tamże pod kierunkiem p. Ireneusza Parafiniuka. Ukończył z wyróżnieniem PSM II st. im Józefa Elsnera w Warszawie w klasie organów dr. Romana Szlaużysa oraz w klasie dyrygentury prof. Katarzyny Sokołowskiej Sokołowskiej, a także Wydział Instrumentalny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Bartosza Jakubczaka. Jest również absolwentem Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, który ukończył z tytułem magistra inżyniera. Obecnie studiuje na Wydziale Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie organów dr. hab. Michała Markuszewskiego. Swoje umiejętności w grze na organach doskonalił na kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Andrzeja Białkę, Lorenza Ghielmiego, Karola Mossakowskiego, Sylvaina Pluyauta, Józefa Serafina, Christophera Stembridge’a, Krzysztofa Urbaniaka czy Balysa Vaitkusa. Brał udział w licznych konkursach organowych. Do najważniejszych osiągnięć należą m.in. II miejsce na Konkursie Organowym im. Andreasa Hildebrandta w Pasłęku, I miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Lux Organi” w Chorzowie, II miejsce na XI Krakowskim Konkursie Młodych Organistów, II miejsce na XI Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie czy III miejsce na II Transgranicznym Konkursie Organowym w Raciborzu. Dwukrotnie był stypendystą Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Od 2013 roku jest akompaniatorem chóru Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej, zaś od 2020 roku pełni funkcję organisty katedry pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach. W 2020 roku wydał swój solowy dwupłytowy album CD z utworami organowymi polskich kompozytorów. Album ten doczekał się pozytywnej recenzji w najstarszym polskim czasopiśmie, poświęconym muzyce klasycznej – Ruchu Muzycznym.

Bartosz Wasilewski – urodził się w 2006 roku w Białej Podlaskiej.  Od 2015r. śpiewa w chórze a od 2020 akompaniator. Nauczyciele organów: Bogusław Kutnik i Piotr Arseniuk.