Akompaniatorzy

Paweł Czyżewski ur. 1981 r. w Białej Podlaskiej. Był uczniem p. Haliny Szpilewicz. Ukończył  Szkołę Muzyczną II stopnia w Lublinie i jest absolwentem Wydziału Artystycznego w klasie fortepianu i organów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2006). Od 2001 r. akompaniator Młodzieżowego Chóru Parafii Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej SCHOLA CANTORUM MISERICORDIS CHRISTI. Założyciel grupy poetyckiej “Skafander”.

Piotr Arseniuk – Edukację muzyczną rozpoczął pod kierunkiem p. Ireneusza Parafiniuka w Białej Podlaskiej. Obecnie jest uczniem PSM II st. im J. Elsnera w Warszawie w klasie organów dr Romana Szlaużysa oraz w klasie dyrygentury prof. Katarzyny Sokołowskiej. Jest także studentem studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów dr hab. Bartosza Jakubczaka oraz studiów magisterskich na Politechnice Warszawskiej. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez Andrzeja Białkę, Lorenza Ghielmiego, Karola Mossakowskiego, Sylvaina Pluyauta, Józefa Serafina, Christophera Stembridge’a, Krzysztofa Urbaniaka czy Balysa Vaitkusa. 

Brał udział w licznych konkursach organowych. Do najważniejszych osiągnięć należą m.in. I miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Lux Organi” w Chorzowie, II miejsce na XI Krakowskim Konkursie Młodych Organistów, II miejsce na XI Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Krasnobrodzie czy III miejsce na II Transgranicznym Konkursie Organowym w Raciborzu. Był stypendystą Prezydenta Miasta Biała Podlaska. Od 2013 roku jest akompaniatorem chóru Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej.

 

Ostatnia aktualizacja: