Święto patronalne chóru

Wspomnienie św. Cecylii

Święto patronalne chóru

22 listopada 2015r. o godz. 17.00 nasz chór, łącznie z rodzinami, członkami Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Sakralnej oraz sympatykami chóru, spotkał się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, aby uczcić patronkę muzyki kościelnej – św. Cecylię.

Uroczystej mszy świętej przewodniczył ks. Kanonik dr Piotr Paćkowski – wierny przyjaciel naszego chóru. Liczne są zasługi ks. Kanonika dla kościoła w Polsce, a zwłaszcza jego umiłowanie i prace nad kultywowaniem chorału gregoriańskiego, czego dowodem jest fakt, że ponad 10 lat prowadził Scholę gregoriańską na KUL-u.

Podczas uroczystej Eucharystii do grona chórzystów zostało przyjętych 12-tu nowych śpiewaków.

Po mszy św., w Sali chóru, odbyło się spotkanie chórzystów, ich rodziców oraz członków SMMS. Piękne słowa do dyrygenta, chórzystów oraz zgromadzonych gości skierowała Pani Anna Kukawska. Obecny na spotkaniu ksiądz Proboszcz Jacek Owsianka, oprócz słów podziękowania, wręczył każdemu chórzyście Różaniec (Dziesiątkę) w formie bransoletki. Opiekun chóru- ks. Piotr Witkowicz nie krył wzruszenia ale i radości z udziału w tak miłej uroczystości. Miłym akcentem tego spotkania był słodki upominek od księdza Prałata Mieczysława Lipniackiego – tort Marcello. Swoją obecnością zaszczycili nas również dobroczyńcy chóru. Specjalne odznaczenia oraz dyplomy uznania za 10-letnią posługę w chórze otrzymali w tym roku: Dorota Czapska, Kinga Kondraciuk, Piotr Arseniuk oraz Weronika Karwowska.

Zostaw komentarz