Świętowaliśmy 25-lecie sakry biskupa Henryka Tomasika

Świętowaliśmy 25-lecie sakry biskupa Henryka Tomasika

Bp Henryk Tomasik obchodził 25-lecie przyjęcia sakry biskupiej. Uroczystość odbyła się 6 stycznia w radomskiej katedrze. Własnoręcznie podpisany i opatrzony pieczęcią Rybaka telegram do pasterza radomskiego skierował papież Franciszek. Telegram skierował także premier Mateusz Morawiecki.

Papieski telegram odczytał ks. Albert Warso z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. – Z kapłanami i wiernymi świeckimi połączyłeś się serdecznymi więzami przyjaźni, a nawet twoja radość w Panu i łagodność znane są wielu ludziom. Nie możemy pominąć twojej stałej troski o wypraszane od Pana modlitwami, i potem należycie pielęgnowane powołania, jak też pastoralnej troski o nauczanie katechezy, ochronę rodziny, wreszcie o wychowanie młodzieży – napisał Ojciec Święty.

Bp Henryk Tomasik przyjął święcenia biskupie z rąk św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie 6 stycznia 1993 roku. Sakrę biskupią przyjęło w tym dniu dziesięciu innych biskupów z różnych krajów świata. Natomiast z decyzji papieża Benedykta XVI z 16 października 2009 r. bp Henryk Tomasik został mianowany biskupem radomskim. Ingres do katedry radomskiej nowego Pasterza miał miejsce w listopadzie 2009 roku.

Po Mszy świętej odbyło się specjalne spotkanie, na którym wspólnie wspominaliśmy wraz z biskupem dawne czasy oraz cieszyliśmy się wspólnym kolędowaniem.

Źródło: eKAI.pl

Zostaw komentarz