Wspomnienie św. Cecylii świętem chórzystów

22 listopada obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyków kościelnych i organistów. Na część świętej kościoła katolickiego nasz chór zaśpiewał podczas wieczorowej Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białej Podlaskiej. Repertuar śpiewanych utworów łączył motyw św. Cecylii. Jak co środę, podczas mszy śpiewane były również pieśni liturgiczne w j. łacińskim, takie jak Kyrie eleison, Sanctus czy Agnus Dei. Mszy przewodniczył nasz dawny chórzysta, a teraz już ksiądz – Jakub Przygrodzki.


Tego dnia do naszej wspólnoty zostało przyjętych również 9 nowych chórzystów, którzy przez ostatni rok aktywnie angażowali się w życie chóru. 

Spotkanie po Mszy św. z chórzystami, ludźmi związanymi z chórem i kapłanami było miejscem podsumowania ostatniego roku działalności pana Piotra Karwowskiego i jego podopiecznych. Symbolicznie nagrodzeni zostali chórzyści świętujący odpowiednio 10 i 15 lat posługi w chórze, osoby z najwyższą frekwencją za ostatni rok, uczęszczające na nieobowiązkową scholę gregoriańską oraz studenci dojeżdżający na próby z odległych polskich miast. 

Zostaw komentarz