Wybieramy się do Rzeszowa na Krajowy Kongres Pueri Cantores

Wybieramy się do Rzeszowa na Krajowy Kongres Pueri Cantores

W dniach 7-10 września 2017 roku po raz pierwszy w Rzeszowie, odbędzie się IX Krajowy Kongres Polskiej Federacji Pueri Cantores połączony z 25-leciem Federacji Pueri Cantores. Pojawimy się na nim jako jeden z chórów prowadzących.

Obdarz Panie nasze czasy pokojem – hasło IX Krajowego Kongresu Polskiej Federacji PUERI CANTORES zostało zaczerpnięte ze starożytnej antyfony Kościoła. Nawiązuje do jednego z głównych charyzmatów Pueri Cantores – idei głoszenia pokoju na świecie – którą najlepiej oddają słowa założyciela Federacji PUERI CANTORES, ks.Fernanda Mailleta, wygłoszone w przededniu zakończenia II Wojny Światowej – “Jutro wszystkie dzieci świata będą śpiewać pokój Boży”.

Śpiewana Modlitwa o Pokój stanowi jedno z Wydarzeń Centralnych każdego Kongresu i jest nabożeństwem wyróżniającym Pueri Canores wśród innych ruchów i organizacji kościelnych. Nie zabraknie jej także w Rzeszowie. Ponad 1100 Małych Śpiewaków z całej Polski, ale także z Łotwy, Litwy, Ukrainy i Węgier weźmie udział w tym głębokim misterium 9.09.2017 w kościele Farnym Św. Wojciecha i Św. Stanisława.

W roku 2017 obchodzimy Jubileusz 25-lecia Polskiej Federacji PUERI CANTORES. Udział w Kongresie chórów z krajów Europy Środkowowschodniej, zwłaszcza z Ukrainy, jest symboliczny i napełnia całą rodzinę PUERI CANTORES ogromną radością. W połączeniu z hasłem i miejscem wydarzenia stanowi głośne wołanie Małych Śpiewaków o pokój w ludzkich sercach, o pokój w naszej Ojczyźnie, o pokój dla całego regionu i całego świata.

Zapraszamy do śledzenia naszego proflu na Facebooku, na którym będziemy na bieżąco dzielić się ze zdjęciami i naszymi przeżyciami z wydarzenia.

Informacje i grafiki: Polska Federacja Pueri Cantores

Zostaw komentarz