Zaśpiewaliśmy na Mszy dziękczynnej na Jasnej Górze

Zaśpiewaliśmy podczas Mszy św. dziękczynnej na Jasnej Górze

Nasz chór w czwartek, 28 lipca 2016 roku zaśpiewał na Mszy św. dziękczynnej pod przewodnictwem papieża Franciszka. W mszy udział wzięli między innymi polscy oficjele, tacy jak Prezydent RP Andrzej Duda z małżonką, premier Beata Szydło czy członkowie rządu, parlamentu i Episkopatu Polski. Papież w swojej homilii nawiązywał do roli Matki Bożej w życiu Chrystusa i wiernych.

Wasz naród pokonał na swej drodze wiele trudnych chwil w jedności; niech Maryja zaszczepi pragnienie wyjścia ponad krzywdy i rany przeszłości, bez ulegania pokusie izolowania się i narzucania swej woli.

– papież Franciszek

Śpiewanie podczas tej uroczystej Mszy świętej, w obecności tak wielkiej rzeszy Polaków i najważniejszych osób w państwie było dla nas ogromnym przeżyciem duchowym i artystycznym. Zebraliśmy bardzo wiele pochwał i wyrazów sympatii za dostojny, pełen sakralności śpiew liturgiczny. Miłym zaskoczeniem na zakończenie było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, który w krótkich słowach podziękował chórowi za wspaniały śpiew i pełne zaangażowanie wszystkich chórzystów. 

Dzień wcześniej nasz chór zaśpiewał w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej podczas różańca i Apelu Jasnogórskiego. To osobiste spotkanie z wizerunkiem Maryji było dla nas głębokim przeżyciem i wielkim wzruszeniem. 

Dziękujemy ojcom Paulinom na czele z ojcem Nikodemem za wspaniałe przyjęcie i zorganizowanie naszego pobytu na Jasnej Górze. Dziękujemy również chórzystom jasnogórskim za piękną współpracę na próbach i podczas Mszy św. 

Poniższe zdjęcia z uroczystości pochodzą z profilu Kancelarii Premiera w serwisie Flickr, profilu Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Facebooku, serwisu informacyjnego Reuters i fragmentów transmisji Telewizji Watykańskiej (aktualizacja: 08.02.2016). 

Zostaw komentarz