Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert organowy – Mateusz Rzewuski

22 kwietnia 2018 - godz. 19:00 - 20:30

Mateusz Rzewuski urodził się w 1991 roku w Łukowie. Ukończył z wyróżnieniem i najwyższą oceną studia magisterskie w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Andrzeja Chorosińskiego oraz studia magisterskie – Master of Music w Musikhochschule w Lubece w klasie organów prof. Franza Danksagmüllera.

Prowadzi ożywioną działalność artystyczną. Brał czynny udział w wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez: Guy Boveta, Pitera van Dijka, Hansa Fagiusa, Gerharda Gnanna, Oliviera Latry, Ludgera Lohmanna, Christophe Mantouxa, Michaela Radulescu, Daniela Rotha, Wolfganga Zerera i innych.

Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali w Polsce, Niemczech, Francji, na Litwie, w Czechach, w Rosji i na Słowacji. W 2011 roku został finalistą Międzynarodowego Konkursu Organowego im. ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii. Rok później uczestniczył w nagraniach dla Telewizji Polskiej.

W 2013 roku został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Improwizacji Organowej w Legnicy. W tym także roku otrzymał I nagrodę oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Organowym „Organiści Nowej Europy” w Bardzie. Uczestniczył także w programie stypendialnym „Erasmus” w Musikhochschule w Lubece, gdzie studiował organy w klasie prof. Franza Danksagmüllera.

W 2015 roku otrzymał II nagrodę oraz nagrodę specjalną na VII Międzynarodowym Konkursie organowym im. M. K. Čiurlionisa w Wilnie.

Jest dwukrotnym stypendystą prezydenta miasta stołecznego Warszawy oraz stypendystą Rektora UMFC w Warszawie. Otrzymał także stypendium Ministra Nauki oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” na magisterskie studia w Niemczech, przyznawane za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2013 roku zainicjował Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie, którego jest dyrektorem artystycznym.

Obecnie studiuje organy oraz improwizację w Conservatoire à Rayonnement Régional w Paryżu w ramach studiów „La cycle concertiste” w klasie solistycznej prof. Christophe Mantoux’a.

Szczegóły

Data:
22 kwietnia 2018
Czas:
19:00 - 20:30
Wydarzenie Tagi:
, , ,
Strona internetowa:
http://www.chor-scmc.pl/aktualnosci/wielkanocne-koncerty-po-raz-dwunasty-w-bialej-podlaskiej/

Organizator

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej
Telefon:
83 344 01 23
Email:
smmsbp1@o2.pl
Strona internetowa:
http://www.chor-scmc.pl/stowarzyszenie-milosnikow-muzyki-sakralnej/

Miejsce

Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 53/55
Biała Podlaska, lubelskie 21-500 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.sanktuariumbiala.pl